A Fővárosi Közterület-fenntartó (FKF) Nonprofit Zrt. ismét meghirdette a már évek óta nagy népszerűségnek örvendő szépírói pályázatát. Társaságunk így kíván hozzájárulni a tehetséges gyermekek képességeinek fejlesztéséhez, miközben környezettudatosságukat is növeli.
A pályázat témája
A pályázat arra hívja fel a gyerekek, fiatalok figyelmét, hogy világunkat mára teljesen elborítja a műanyaghulladék, és a probléma sürgős megoldásra vár, mert a lebomlási ideje akár ezer év is lehet, és a kár, amit az élő szervezettel, a természettel okoz, felbecsülhetetlen.
A pályázók ezt az anyagot kreatív megoldásként a művészet szolgálatába állíthatják: képzeljék el, milyen a világ hulladékok nélkül, hogyan váltható ki a műanyag más anyaggal, hogyan kerülhető el a rengeteg csomagolás használata, és ezt jelenítsék meg alkotásukban, szabadon, saját asszociációjukban.
Korosztályok
- alsó tagozatos
- felső tagozatos
- középiskolás
Kategóriák
A pályázók különböző műfajokban alkothatnak: írhatnak verset, mesét, novellát, színdarabot, elbeszélő költeményt, illetve készíthetnek képregényt.
Formai követelmények
- a pályaművek elkészíthetők számítógépen (amennyiben kézzel írott formában is beküldik a művet, kérjük, a begépelt változatot is mellékeljék)
- a művek maximális terjedelme 10 ezer karakter, szóközökkel
Egyéb feltételek
- a pályaműveket magyar nyelven kérjük elkészíteni
- a diákok törekedjenek a minél tökéletesebb helyesírásra, a stilisztikai, formai következetességre, az olvasó számára jól követhető tagolásra, az olvashatóságra, a szavak választékos használatára
- az írások nem tartalmazhatnak trágár, durva, vulgáris hangvételű szavakat
- az alkotók kedvük szerint illusztrálhatják műveiket, ez azonban nem játszik szerepet a művek elbírálásában
- az eredeti, egyéni látás- és gondolkodásmód, a nyelvi lelemény kiemelt figyelmet kap az elbírálás során
Zsűri
A beérkező munkákat zsűri értékeli. A zsűri tagjai:
Csukás István Kossuth-díjas író, a zsűri elnöke
Orendi Éva edukációs csoportvezető, FKF Nonprofit Zrt.
Ráduly Adrienn edukációs főmunkatárs, FKF Nonprofit Zrt.
A pályázás módja
- minden alsó, felső tagozatos és középiskolás diák részt vehet a pályázaton
- pályázati adatlap/nyilatkozat kitöltése, aláírása és csatolása a pályamunkához
- ajelentkezési lap letölthető innen: http://www.fkf.hu/portal/page/portal/fkfzrt/hs/hir_aktualitas/T%C3%A1j%C3%A9koztat%C3%B3%20az%20FKF%20Nonprofit%20Zrt.%202018.%20%C3%A9vi%20gyermek-%20%C3%A9s
- lakóhely tekintetében a pályázókkal szemben nincs kikötés
- a szerzői jogok értelmében bárki pályázhat saját művel szakmai képzettségtől függetlenül
- beküldés e-mail-ben: szepiro@fkf.hu
Beküldési határidő: 2018.10.31.
Díjazás
- a beérkező pályaművekből az FKF Nonprofit Zrt. könyvet készít, amelyet a 2018-as gyermekrajz-pályázat nyertes alkotásaival illusztrál
- a három legjobb művet közzé tesszük honlapunkon és az interneten
- a korosztályonként 3-3 (összesen 9) nyertes díja az FKF Nonprofit Zrt. ajándékcsomagja, illetve egyéb FKF-es és Csodák Palotája-ajándékok
- a különdíjasok szintén ajándékcsomagot kapnak
Díjátadó
A pályázat eredményhirdetésére 2018 decemberében, a MikulásGyárban kerül sor ünnepélyes díjátadó keretében.
Az eseményről a felhívás megjelenik honlapunkon, szórólapokon, plakátokon, valamint nevelési és oktatási intézmények számára küldött levélben is.
Szerzői és felhasználói jogok
- A pályázók megőrzik a pályamunkához fűződő szerzői jogaikat.
- A pályázat kiírói a pályázat és a későbbi pályázatok népszerűsítésével kapcsolatban jogosultak a pályaművek felhasználására, a pályázó nevének feltűntetésével.
- A pályázók hozzájárulnak ahhoz, hogy a pályázat kiírói a pályaműről készült reprodukciót könyv alakban, illetve elektronikus formában sokszorosítsák, valamint megjelentessék, és ennek érdekében a pályázat kiírói számára nem kizárólagos, de korlátlan időre szóló és ingyenes felhasználási jogot adnak azzal a feltétellel, hogy a kiírók a pályázó nevét minden megjelenés esetén feltűntetik.
- A változtatás jogát fenntartjuk.
Bővebb információ: www.fkf.hu