Nyelvtanulás…miért?

Sokan sokat szenvedünk az idegen nyelvek elsajátításával, ezért fontos tudni, hogy mégis hol térül meg a befektetett energia. Ha valamikor elakadnál, és feladni készülnél nyelvi tanulmányaidat, vagy ha eddig nem igyekeztél annyira, érdemes átnézni ezt a listát, egyfajta motivációs forrás gyanánt.

Tehát, miért is kell nekünk nyelveket tanulnunk?

  • Első, és megcáfolhatatlan indok: A Kormány 110/2012. (VI. 4.) Korm. rendelete alapján a középiskolákban kötelező 2 idegen nyelvet tanulni, pont ugyanúgy, mint a matekot, irodalmat, stb…
  • Ha szeretnél részt venni az iskolánk által felajánlott cserediák programokon, vagy a Springer ÉvA alapítvány pályázatán, a nyelvtudásod sokat segíthet
  • Az érettségin kötelező egy idegen nyelvből érettségizned
  • Ha külföldön szeretnél egyetemre járni, aminek számos előnye van, akkor szintén elengedhetetlen a magabiztos nyelvtudás
  • Ha csak egy fél évet tervezel más országban tanulni (erre vannak különböző pályázati lehetőségek, kiadványunkban olvashatsz róluk) a nyelvtudásod aranyat fog érni
  • Rengeteg olyan szakirány van, ahol szükséges bizonyos nyelvek ismerete, elsajátítása
  • Ha Magyarországon szeretnél diplomát szerezni, szükséged van egy nyelvvizsga bizonyítványra
  • Ha a munkád során külföldi partnerekkel fogsz dolgozni, vagy konferenciákra járni, jó hasznát veszed majd
  • Az életrajzodon nagyon nagyot dob a nyelvvizsga
  • Ha a számítástechnika érdekel, az angol nyelv ismerete jelentősen megkönnyíti a tanulásodat
  • Ha csak nyaralni mennél, akkor is nagy segítség
  • AHÁNY NYELVET TANULSZ, ANNYI EMBERRÉ VÁLSZ

nyelvtanA világon már rengeteg globális háló alakult ki, mint például a Facebook. Ezek az oldalak mutatják, hogy mennyire közel vagyunk egymáshoz, és ezért fontos, hogy tudjunk kommunikálni egymással. Az Európai Unió célja, hogy a fiatalok több kultúrát megismerjenek, és kapcsolatokat alakítsanak ki más kultúrákkal. Ezek a kapcsolatok számos lehetőséget rejtenek magukban, amik a Te előrelépésedet is szolgálják. Ezeknek a kötelékeknek létrejötte érdekében az Unió igyekszik minél több csereprogramot létesíteni az Unión belül, vagy akár a harmadik országokkal. Kérvényezték a programhoz tartozó költségvetés növelését, ami a lehetőségek számának növekedését vonja maga után. Az EMUS jóvoltából igyekeznek lehetőséget biztosítani a fiataloknak az európai demokratikus életben való részvételre, céljuk az egyének bevonása az Unió jövőjének alakításába. Az Erasmus+ ezért például 2014 és 2020 között kiemelten foglalkozik a diákok formális és informális tanulásának támogatásával. Az informális oktatás terjesztését azért találják fontosnak, hogy a diákok olyan ismeretanyagot is el tudjanak sajátítani, amit az iskolában, nincs lehetőségük, hisz rengetek, olyan nehézséggel néznek szembe az életük során, amire a közoktatás nem készítik fel őket kellőképpen.

Megalkották az Európai Ifjúsági Nagy Károly díjat, melynek célja, hogy a fiatalokat ösztönözzék az európai projektekben való részvételre. A díjat olyan projekteknek ítélik oda, amelyek előmozdítják az európai és nemzetközi megértést, elősegítik a közös európai identitástudat kialakulását és az integráció közös ügyként való felfogását, valamint gyakorlati példákkal szemléltetik, ahogy az európaiak egymás mellett, mégis egyetlen közösség tagjaiként élik életüket.

Ha ezekbe a programokba szeretnél bekapcsolódni, akkor gyorsan kezdj el nyelveket tanulni, hisz máshogy nem megy! A globalizáció, a multikulturális városok létrejötte egyfajta újszerű pezsgést ad a világnak. Fantasztikus érzés megismerni teljesen más kulturális hátterű, más szemléletű embereket, és lenyűgöző látni, hogyan él ilyen sokfajta nemzetiség egy helyen. Minden ország, kontinens másban máshogy más miatt egyedi, és ha ezeket a kis puzzle darabokat összerakjuk, akkor egy óriási egészet kapunk. Ha szeretnél ennek a nagy egésznek a része lenni, benne lenni, érezni, akkor eljött a nyelvtanulás ideje!

Tudtad?

Az Erasmus+ részét képezi a diákhitelgarancia-eszköz olyan diákok számára, akik egy teljesmesterképzést szeretnének külföldön elvégezni. 

 

Fodor Virág 11. d